Kluczowe zalety nowoczesnych grzejników wodno-elektrycznych

0
66
Kluczowe zalety nowoczesnych grzejników wodno-elektrycznych

Na przestrzeni ostatnich kilku lat dużą popularność zdobyły grzejniki wodno-elektryczne. Stanowią one połączenie standardowych nośników ciepła z innowacyjnymi ogrzewaczami zasilanymi energią elektryczną. Oba układy umieszczone w hybrydowej konstrukcji są przystosowane zarówno do pracy równoległej, jak i indywidualnej (czyli niezależnej od siebie).

Doskonałe rozwiązanie dla osób oszczędnych i ceniących optymalny komfort termiczny

Podstawowym atutem grzejników wodno-elektrycznych jest możliwość ich łatwego wykorzystywania w okresach przejściowych – zwłaszcza przedwiosennym i jesiennym, gdy pogoda odznacza się sporymi wahaniami. W razie nadmiernego chłodu wystarczy wówczas uruchomić sekcję elektryczną bez konieczności włączania całego systemu centralnego ogrzewania (konwekcja naturalna). Generuje to oczywiście konkretne oszczędności finansowe, które pozostają w domowym budżecie. Maksymalna temperatura uzyskiwana wyłącznie przy działaniu układu zasilanego prądem wynosi około 48 stopni Celsjusza, co daje efekt w postaci skutecznego ocieplenia powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Z kolei na okres zimowy dedykowana jest sekcja wodna, oferująca maksymalną temperaturę na poziomie aż 75°C. Dzięki omawianym konstrukcjom mamy zatem zagwarantowany komfort termiczny przez okrągły rok. Oto pozostałe istotne zalety, jakie posiadają grzejniki wodno-elektryczne:

  • duża odporność na uszkodzenia mechaniczne – wynikająca z zastosowania na etapie produkcji stali nierdzewnej lub aluminium wzbogaconego miedzią (dodatkowo powierzchnia pokryta jest farbą proszkową)
  • liczne udogodnienia uprzyjemniające codzienną eksploatację – mowa tutaj choćby o precyzyjnym czujniku temperatury, diodzie ukazującej aktualny tryb pracy, timerze służącym do automatycznego wyłączania grzałki czy funkcji bezprzewodowej łączności z zewnętrznym sterownikiem naściennym
  • estetyczny design – pozwalający na bezproblemowe wkomponowanie urządzenia w aranżację wnętrza
  • dostępność w zróżnicowanej palecie rozmiarowej i kolorystycznej (modele białe, czarne, szare, zielone, granatowe, czerwone, żółte itp.)

Zaskakująca uniwersalność

Grzejniki wodno-elektryczne są nie tylko energooszczędne i ponadprzeciętnie funkcjonalne, ale również bardzo uniwersalne. Idealnie nadają się bowiem do zamontowania w sypialniach, pokojach dziecięcych, salonach, łazienkach, korytarzach, pomieszczeniach gospodarczych, przestrzeniach socjalno-biurowych czy pojedynczych pokojach hotelowych. W tym ostatnim przypadku właściciel obiektu noclegowego zyskuje możliwość wydłużenia sezonu wczasowego, co przynosi mu nadprogramowe korzyści finansowe.
Dodajmy, że w kategorii grzejników wodno-elektrycznych wyróżniamy wersje bocznozasilane (z dwoma kroćcami przyłączeniowymi) oraz dolnozasilane (z zaworem termostatycznym). Moc cieplna mieści się zazwyczaj w przedziale 834 – 2275 [W], natomiast zakres regulacji temperatury wynosi od 15 do 26°C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here