Na nadmierne pocenie się pomoże kosmetyczka z Krakowa

Podziwianie natury wprawia nas w dobry nastrój ale to nie jedyna korzyść, mianowicie różne skomplikowane procesy które odbywają się w przyrodzie służą za bazę dla licznej grupy wynalazków. Na przykład „system chłodzenia” który znajduje się pod maską samochodu albo w środku sprzętu RTV, którego używamy w domu został w większości odwzorowany z ludzkiego systemu chłodzenia czyli skóry. Choć może się pozornie wydawać, iż nasz proces termoregulacji jest bardzo prosty to jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Na jej powierzchni bowiem znajduje się blisko 4 miliony gruczołów potowych z czego najwięcej jest ich na wewnętrznej skórze dłoni, spodzie stóp, pod pachami oraz w okolicach intymnych. Jego działanie polega na tym, że zapobiega on przegrzaniu się organizmu ponieważ w momencie upału lub w okresie zmorzonego wysiłku zwiększa wydzielanie potu, który parując ze skóry chłodzi nas.

Niestety pot, który jest tak niezbędny do utrzymania odpowiedniej i korzystnej dla nas temperatury, stwarza też niemałe kłopoty. Albowiem chociaż sam jest bezzapachowy to jednak zawiera w swoim składzie związki które stanowią pożywkę dla naszej flory fizjologicznej. U osób, które mają skórę normalną fakt ten nie stanowi problemu, zupełnie inaczej jest natomiast u osób które zmagają się z problemem łojotokowego zapalenia skóry, u nich niezbędna może się okazać konsultacja u specjalistki jaką jest kosmetyczka Kraków.

Teraz jest pora aby działać, albowiem gdy zimą i wczesną wiosną utrzymują się niskie temperatury to tego aż tak nie odczuwamy, ale lato już niebawem i jeśli nie skorzystamy z profesjonalnej pomocy to możemy sobie z tym nie poradzić. Rynek kosmetyczny wprost przesycony jest różnymi dezodorantami oraz antyperspirantami. Super nowością są specyfiki, które mają przedłużone działanie gdyż wystarczy jedna aplikacja co kilka dni i mamy spokój. Jednak wobec tej metody słyszy się różne sprzeczne opinie, gdyż hamujemy zbyt długo wytwarzanie potu to rozleniwiamy gruczoły potowe, które mogą przestać działać. Zatem takie kosmetyki powinniśmy używać wyłącznie sporadycznie natomiast aby zlikwidować źródło problemu należy odwiedzić salon kosmetyczny. Zabiegi, które są tam do dyspozycji sprawdzają się w 100 % ,na przykład jonoforeza na pocenie, która działa w ten sposób, iż prąd elektryczny o odpowiedniej mocy uszkadza część gruczołów potowych tak, że dochodzi do zmniejszenia wydzielania potu na stałe.

3 thoughts on “Na nadmierne pocenie się pomoże kosmetyczka z Krakowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *