Muzykoterapia w salonie urody – to możliwe?

Muzyka – to coś czego nie da się do końca opisać. Jednak powinniśmy być wdzięczni, że ktoś ją wymyślił i dzięki temu umilił nam życie. Piosenka może pełnić różne funkcje – rozrywkową, relaksacyjną czy nawet motywacyjną. Jednak czy muzyka może również mieć właściwości terapeutyczne? Okazuje się, że tak. Przekonało się już o tym wiele kosmetyczek w Warszawie (swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html), które wprowadziły tę terapię do swojej oferty.

 

Nie od dziś wiadomo, że muzyka działa kojąco na nasze zmysły. Kiedyś była już znana pod tym kątem, jednak służyła bardziej jako coś w rodzaju modlitwy o dobre zdrowie. Później stała się ona stricte leczniczą metodą. Jak więc to działa? Odpowiednio dobrane, zmasterowane i skalibrowane dźwięki wpływają na organizm pod względem somatycznym i psychicznym. Łagodzą nerwy u osób mających problem ze stanami lękowymi lub nerwicą.

Muzykoterapia (wikipedia.org/wiki/Muzykoterapia) stosowana jest najczęściej w gabinetach psychologów lub nawet psychiatrów. Jednak coraz częściej stanowi element uzupełniający terapii w warszawskich salonach kosmetycznych. Przeważnie jest to łączenie zabiegów relaksacyjnych z podstawowej oferty z muzyką. Muzyka w salonie urody może pełnić funkcję czysto zabiegową jako uzupełnienie niektórych kuracji. Jednak najczęściej jest to wartość dodana, która sprawia, że klientki odwiedzają właśnie ten salon a nie inny. Ogromna ilość tego typu miejsc w każdym mieście sprawia, że każde z nich chce się czymś wyróżnić, dlatego też spotykamy ciekawe rozwiązania architektoniczne, nietypowe a czasami nawet kontrowersyjne usługi zabiegów, niskie ceny itp.

Dobra atmosfera to coś co sprawia, że czujemy się dobrze w danym miejscu. Kosmetyczki wykorzystują ten atut, aby przyciągnąć klientów i niekiedy lekko zatuszować drobne błędy podczas zabiegu lub niedoskonałości całego salonu. Często stosowana jest profesjonalna muzyka relaksacyjna. W tym przypadku nie ma tutaj kwestii prawnych związanych z prawami autorskimi, jak w przypadku utworów puszczanych w radio. Dobry zabieg relaksacyjny powinien łączyć przyjemności w każdej sferze ducha i ciała, dlatego tak ważnym elementem są niuanse jak zapach, rozmowa podczas wykonywania zabiegu, czystość salonu i muzyka w nim puszczana. Bardzo często u fryzjerów można spotkać duże telewizory, które mają ustawiony domyślny kanał ESKA TV czy VOX TV.

One thought on “Muzykoterapia w salonie urody – to możliwe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *